TOPLUMA KATKILARIMIZ

 • 09.03.2018 - 10.03.2018

  9 Martta Göztepe Medicalpark Hastane Kompleksi Nefroloji Bölümü Doç.Dr.Elif Arı BAKIR ve Kadıköy Belediyesi Dr.Rana Beşe Sağlık Polikliniği Dahiliye Bölümü Uzm.Dr.Ayşegül Karaçam’ın ortaklaşa düzenlediği “Diyabet ve Böbrek Sağlığı” konulu “Soru- Cevap “ semineri Barış Manço Kültür Merkezinde 45 kişinin katılımıyla seminer tamamlanmıştır.

  Detay
 • 17.04.2018 – 18.04.2018

  Dr.Rana Beşe Sağlık Polikliniği Kardiyoloji Bölümü Uzm.Dr.Nuri ÇAĞLAR “Kalp Sağlığı ve Damar Hastalıkları” konulu semineri Kozyatağı Kültür Merkezinde sunumu gerçekleştirmiştir.

  Detay
 • 08.05.2018

  Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Türk Kızılay işbirliğiyle gerçekleştirilen 1 gün süren ” Kan Bağışı ve Kök Hücre Farkındalık Projesi” ile toplamda 81 ünite kan bağışı ve 30 kişiden kök hücre alımı gerçekleştirilmiştir. Böylece Kadıköy Belediyesi kan ve kan ürünlerine ihtiyacı olan 120 kişiye umut olmuştur.

  Detay
 • 22.05.2018

  22 Mayıs Avrupa Obezite Günü kapsamında Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniğimizin “Obeziteyle Savaş Projesinde” Dâhiliye Doktoru ve Diyetisyen kontrolünde gerçekleştirilen “Vücut Yağ İndeksi ve Şeker Taraması” 2579 Kişi katılım sağlamıştır. Tespit edilen hastaların tetkik ve tedavisine başlanmıştır.

  Detay
 • 09 – 13 -18 – 24. Ekim 2018

  9 Ekimde Kozyatağı Kültür Merkezinde Kadıköy Belediyesi Zehra – Mustafa Yüksel Mamografi ve Kadın Sağlığı Merkezi Radyoloji Uzm.Dr.Hikmet KARAGÜLLÜ ’nün konuşmacı olduğu “ Meme Kanseri, Erken Tanı ve Önemi “Seminerine 55 Kişi katılım sağlamıştır.

  13 Ekimde Mimar Sinan Üniversitesi Eğitim Görevlisi Derya TECİMER ve Gönüllü Ekibi Moda Parkında ki etkinlik alanımızı “Yan Bombing Sanatı (Sokak Sanatı) “ ile rengârenk motiflerle ağaçları donatarak Kadıköy halkına sürpriz karşılama yapmıştır. Bu etkinliğimiz süresince “Potlaç Üyeleri “ yaptıkları el ürünleri (Pembe Yaka Kurdelesi) ile destek verdiler.

  Detay
 • 26.10.2018

  Prof.Dr.Korkmaz Altuğ, Dr. Rana Beşe , Zehra – Mustafa Yüksel Mamografi ve Kadın Sağlığı, Evde Girişimsel Hemşirelik Hizmetleri Birimlerimiz günün anlam ve önemini hasta ve yakınlarına “Hakları ve Sorumlulukları Konusunda” bilgi verilmiştir.

  Detay
 • 04.11.2018

  Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Türk Kızılay işbirliğiyle gerçekleştirilen 1 gün süren “Kan Bağışı ve Kök Hücre Projesi” ile toplamda 29 ünite kan bağışı ve 15 kişiden kök hücre alımı gerçekleştirilmiştir. Böylece Kadıköy Belediyesi kan ve kan ürünlerine ihtiyacı olan 60 kişiye umut olmuştur.

  Detay
 • 14.11.2018

  Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Türk Diyabet Cemiyeti işbirliğiyle gerçekleştirilen “Genel Diyabet Taramasın ’da” toplam 50 kişiden kan alımı sonucunda %5’i Diyabetli hasta tespit edilip diyabet polikliniğimizde tedavi süreçleri başlatılmıştır.

  Detay
 • (2018-2019)

  2016 yılının ikinci yarısında başlatılan bu proje halen sürdürülmektedir.2018 yılında; bu proje kapsamında 17 grup çalışması yapılmış olup bu eğitimlerden 137 kişi yararlanmış, 81 kişi ayrıca eğitim seminerlerine katılmış; 2019 yılının ilk üç ayında ise 5 grup çalışması yapılmış olup 40 kişilik katılım sağlanmıştır.

  Detay
 • (2018-2019)

  Prof. Dr. Korkmaz Altuğ Sağlık Polikliniğimizde; halkı sağlık konusunda bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen (Ağız, Diş Sağlığı ve El Yıkama, Hijyen, Menapozda Üriner Sistem sorunları, Diyabet ve Diyabetik Ayak Bakımı, Ev ..

  Detay
 • 09.01.2019 -10.01.2019

  9- 10 Ocakta Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Türk Kızılay iş birliğiyle tüm lösemili hastalarımız için kök hücre ve kan bağışı “ Donör Ol Umut Ol!” projesi sosyal medya çağrısıyla pek çok ünlü ismin katılımıyla gönüllü donör olduğu etkinliğimizde 355 kök hücre ve 85 ünite kan bağışında bulunulmuştur ve bu proje kapsamında yeni yılda lösemili hastaların öykülerine dokunduk

  Detay
 • 04-05-06-07 Mart 2019

  İnsanlar arasındaki iletişim yolları içinde en önemlisi ve en sık kullanılanı konuşarak anlaşma yoludur. Konuşma öğrenilmiş bir davranıştır, anne ve babalar, çocuğun yakın çevresindeki kişiler farkında olmaksızın konuşma öğretmenliği yapmaktadırlar.

  Detay
 • 20.02.2019

  20.02.2019'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Evlilik Dansı" konulu seminerde Türkiyenin önde gelen Çift Terapistlerinden olan Sn.Prof.Dr.Mehmet Zihni Sungur evlilikte yaşanan uyum sorunları, çiftler arasındaki iletişim problemleri ve bu problemlerin çözümlerine yönelik bilgiler vermiştir.

  Detay
 • 04-05-06-07 Mart 2019

  İnsanlar arasındaki iletişim yolları içinde en önemlisi ve en sık kullanılanı konuşarak anlaşma yoludur. Konuşma öğrenilmiş bir davranıştır, anne ve babalar, çocuğun yakın çevresindeki kişiler farkında olmaksızın konuşma öğretmenliği yapmaktadırlar.

  Detay
 • 07.03.2019

  Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili tavsiyesinde günlük tuz alımının, 1 çay kaşığı ile sınırlandırılmasını söylüyor.

  Detay
 • 14.03.2019

  14 Mart Tıp Bayramı Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Tabip Odası’nın düzenlediği ortak etkinlikle kutlandı.

  Detay
 • 20.03.2019

  Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi ve Kadıköy Belediyesi ve Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı işbirliği ile Caddebostan Kültür Merkezinde Halka yönelik etkileşimli toplantılarımızın üçüncüsü 20 Mart'ta "Çocuklu Hayat" başlığı ile Prof. Dr. Yankı Yazgan'ın katılımı ile gerçekleşmiştir.

  Detay
 • 02.04.2019

  Otizm için erken farkındalık çok önemli! 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısı ile Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi olarak bu konuya dikkat çekmek için merkezimizi mavi renk ile ışıklandırdık.

  Detay
 • 01-07 Nisan 2019

  Mamografi ve Kadın Sağlığı Merkezi Çalışanı Radyolog Dr.Hikmet KARAGÜLLÜ tarafından verilen seminer de meme kanserleri ve erken tanının önemi üzerinde duruldu. Sonrasında misafir konuşmacımız Birsen YALÇIN meme kanseri tanısı konulduktan sonra yaşamış olduğu süreçten, tedavisinden ve hayata bağlı kalmanın öneminden vurgular yaparak meme kanserine karşı savaşını bizlerle paylaştı. Alzheimer merkezinde yapılan etkinliğe 15 kişi katılmıştır.Etkinlik katılımcıların soru cevap kısmı ile sonlandırıldı.

   

  Detay
 • Yaz ayları hepimizin özlemle beklediği aylar. Yaz ayları tatil, dinlenme, sevilen taze sebze ve meylerin çok olduğu olumlu durumları hatırlatsa da, sıcaklar konusunda dikkatli olunması gereken noktaları bilmek gerekir. Özellikle şişmanlık, yüksek tansiyon, kalp yetmezliği veya kalp damar hastalıkları olan kişiler, 65 yaş üstü bireyler, 4 yaş altı çocuklar yaz aylarında daha dikkat etmeliler. Yetişkinlerde vücutta böbrek, deri, bağırsak ve solunum yoluyla yaklaşık 2,5 L sıvı kaybı olur. İçtiğimiz su miktarınızı buna göre değerlendirmeniz önemlidir. Özellikle aşırı sıcaklarda mineral kayıpları ile birlikte kaybedilen sıvının yerine konması sağlık açısından daha önemli hale gelmektedir. Günlük mutlaka 2,5-3 L su tüketilmesi gerekmektedir. 

  Detay